A z nich je zrejmé, že Peter Gvozdják obsadil druhé miesto až v troch oddeleniach z ôsmich: v dvojťažkách, v trojťažkách a v exoúlohách. Je to skvelý výsledok a úplne zaslúžený. Peter je dlhodobo slovenským skladateľom, skladajúcim na najvyššej úrovni, (napr. získal zo všetkých skladateľov najviac bodov v 8. svetovej súťaži družstiev) a zo slovenských skladateľov má najväčšiu šancu na zisk titulu veľmjstra, okrem toho je úspešný aj na poli teoretickom (nedávno vydal druhý diel špičkovej monografie Cyclone venovanej istej skupine cyklických tém) a je aj slovenským delegátom v svetovej organizácii kompozičného šachu WFCC.
Problém č. 209 |
Úprimne mu gratulujem a rád mu odovzdávam žezlo najmedailovejšieho Slováka z individuálnych majstrovstiev sveta (zatiaľ som mal za exoúlohy bronz 2001-2003 a striebro 2004-2006 ).
Ináč majstrovstvá sveta majú globálne iného veľkého hrdinu. Michail Maranďuk z Ukrajiny ku svojim doterajším piatim titulom pridal ďalšie dva - je teda už za 4 trojročné obdobia sedemnásobným majstrom sveta. Skvelá stabilita vysokej výkonnosti, len čo je pravda...
Kompletné výsledky majstrovstiev sveta by sa mali objaviť už čoskoro a rád budem informovať o výsledkoch ďalších slovenských skladateľov. Čakanie na ne (t.j. na niečo, na čo by vám ani nenapadlo čakať, keby som to nespomenul, hihi) si môžete skrátiť vyriešením jednej z Petrových úloh, ktorá zvíťazila v hodnotenom období v silnom memoriáli usporiadanom popredným anglickým časopisom. Dokázal v nej, že to vie aj necyklicky, i keď paradoxne.