Včerajšie perličky z finančných kruhov

Autor: Juraj Lörinc | 14.10.2011 o 0:20 | Karma článku: 8,72 | Prečítané:  1887x

Po čase som sa vyskytol na odbornej konferencii. V tomto blogovom zápise sa vďaka tomu nachádza pár pozorovaní, postrehov a voľných, parafrázovaných citátov, ktoré som zachytil.

=========================

Bola to vynikajúca prednáška o tom, ako veľmi vie softwarová firma pomôcť svojim zákazníkom. Poskytne im software ako prenajímanú službu a všetko bude škálovateľné, bude to krásne fungovať, atd. Mali k tomu aj krásne video, ktoré pán poprosil pustiť približne v dvoch tretinách prezentácie. Malo len jednu chybu. Že sa nespustilo. Skoro ako keď Billovi nabehla pri prezentácii BSOD. Tu však pán zavolal Romana a ten po krátkych problémoch nakoniec video spustil. V inom prostredí.

Myslím, že to bola vynikajúca demonštrácia flexibility software. Je krásny, ale nefunguje a aby fungoval, musí nabehnúť odborník a silno asistovať.

=========================

"Slovenský rozpočet bol navrhnutý na základe rýchlej prognózy vývoja na ďalšie roky, vykonanej v auguste 2011. Ostatné krajiny majú rozpočet navrhnutý na základe starej prognózy, takže sú prehnane optimistické. Preto v slovenskom existuje istá rezerva v porovnaní so susedmi. Takže sa dá zvážiť i taká myšlienka, že by sa poriešenie dlhu mohlo ponechať na novú vládu z marcových volieb."

Volebnú kampaň treba riadne prefinancovať, no nie?

=========================

"Keby sme boli striktní, tak aj Nemecko porušuje 60%."

Reč je samozrejme o maastrichtských kritériách. Mnoho štátov eurozóny ich porušuje, mnoho dlhodobo. A nič sa nedeje. Dokonca poprední odborníci len rozhadzujú rukami, že veď aj oni...

=========================

"Každá ďalšia predikcia je horšia ako tá predchádzajúca."

Horšia nie ako nepresnejšia, ale horšia ako ukazujúca stále horšie vyhliadky ekonomiky (Slovenska, eurozóny - nehodiace sa prečiarknite) na najbližšie obdobia.

=========================

Doteraz bola NBS do veľkej miery zodpovedná za reguláciu slovenských bánk. Popri zákonoch, ktoré sú vecou parlamentu, vydala mnoho opatrení NBS, ktoré okrem iného implementovali aj európske smernice a nimi predpísanú reguláciu. Podľa návrhu nového európskeho rámca regulácie bankového sektora z júla 2011 sa však veľká časť presunie do tzv. regulácie, ktorá je európskou normou s priamym účinkom, bez akejkoľvek implementácie na národnej úrovni. K tomu treba prirátať široké kompetencie, ktoré v návrhu smernice a regulácie Komisia nadelila sebe a Európskej bankovej autorite (ide vlastne o strešný európsky bankový dohľad). To len aby sme vedeli, že schválením tohto zase príde Slovensko o kus suverenity. Nie že by to vždy bolo automaticky zle...

=========================

Celkový dojem je taký, že o želaniach Bruselu sa podľa viacerých prednášajúcich nediskutuje, len sa kýva. Nič moc.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.


Už ste čítali?