Pozvánka na riešiteľskú súťaž

Autor: Juraj Lörinc | 17.2.2012 o 20:06 | Karma článku: 2,83 | Prečítané:  625x

Čo s načatým víkendom? Pokiaľ ste v Bratislave, celkom znesiteľnou alternatívou je vyštartovať niekam mimo hlavné mesto v rámci jarných prázdnin. Lyžovačka, saunovačka, natriasačka. Ďalej možno napríklad upratovať, lebo však čistota pol života. A pokiaľ je vašou záľubou šach, môžete napríklad v sobotu doobeda zájsť na riešiteľskú súťaž.

V klubovni ŠK Slovan Bratislava na Gessayovej 2 (áno, je to v budove miestnej základnej školy) sa počas soboty a nedele uskutočnia 20. medzinárodné majstrovstvá Slovenska v riešení šachových skladieb. Novinkou tohto jubilejného ročníka bude súťaž pre neexpertov. Zatiaľ čo majstrovstvá sú dvojdňovou špičkovou súťažou s očakávanou účasťou aj medzinárodných veľmajstrov v riešení, súťaž pre neexpertov je kratšia (2,5 hodiny na riešenie spolu), určená pre nadšencov a nie expertov a teda úlohy v nej predložené budú ľahšie.

Pokiaľ vás tento nápad aspoň trochu zaujal, súťaž sa koná v sobotu 18.2.2012 v klubovni Slovanu na Gessayovej 2, registrácia je v čase 9:00-10:00 a rieši sa 10:00-13:00 v dvoch kolách 60+90 minút s malou prestávkou. Odporúčam vám pozrieť si pozvánku na stránke Slovenskej organizácie kompozičného šachu (hľadajte medzititulok 20. MEDZINÁRODNÉ MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V RIEŠENÍ ŠACHOVÝCH SKLADIEB 2012).

A prípadne môžete trochu potrénovať. Vybral som tri úlohy, ktoré si môžete dnes večer vyskúšať, dve dvojťažky, jednu štvorťažku.

Asi tam budem a skúsim svoje šťastie na majstrovstvách. Naposledy som oficiálne riešil MS na Kréte, kde som skončil 67. zo 71 účastníkov. Ale treba povedať, že riešenie šachových úloh nie je o šťastí, s výnimkou výnimiek, ktoré občas potvrdzujú pravidlo.

Problém č. 224
Erich Brunner
Münchener Presse 1925

Mat 2. ťahom (9+3)

Problém č. 225
Ján Valuška
Štefan Blunár

1. miesto Zvolen-Kežmarok 1981-85

Mat 2. ťahom (6+6)

Problém č. 226
Viktor Čepižnyj
I. cena Memoriál Talipa Amirova 1994

Mat 4. ťahom (4+3)


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.


Už ste čítali?