Tromfni Ove

Autor: Juraj Lörinc | 5.10.2012 o 8:26 | Karma článku: 13,79 | Prečítané:  704x

Priznám sa bez mučenia, že neovládam do detailov mechanizmy súvisiace so zdravotným poistením. Viem, že do systému platím, viem, že keď potrebujem lekársku pomoc, tak ju v nejakej podobe dostanem, plus mínus, zväčša ok. Niekde medzi tým je komplikované súkolie tvorené zdravotnými poisťovňami, poskytovateľmí zdravotnej starostlivosti, lekárňami a rozličnými doplnkami. Podstatné je, že systém môže dať verejnosti starostlivosť nanajvýš v hodnote doňho nasypaných peňazí. A tak nejak cítim, že štát ako správca čohokoľvek dosť zlyháva a súkromná alternatíva býva efektívnejšia, vo väčšine prípadov.

Viete, som otvorený aj argumentom z druhej strany. Pokiaľ by boli skutočne presvedčivé dôvody pre jedinú zdravotnú poisťovňu, nebudem namietať.

Lenže zatiaľ prebiehajúca "diskusia" rozhodne skôr znechutila než presvedčila.

Korunu tomu dosiaľ nasadila pani ministerka zdravotníctva Zvolenská, keď prišla na rokovanie vlády s plyšovou ovcou. Keď som si o tom včera čítal, neveril som vlastným očiam. Citujem:

Ako ministerka priblížila, ide o jej "kamarátku Ove", s ktorou majú spoločný názor na vytvorenie jednej zdravotnej poisťovne na Slovensku.

"My chceme naozaj iba jednu,“ skonštatovala Zvolenská. Ako pokračovala, skončilo prepoisťovacie obdobie, ktoré podľa jej slov bolo charakterizované aj nekalými praktikami.

"Vzhľadom na dnešný dátum by sme chceli dneska aj na vláde povedať, my dve, ja a Ove, sme sa naozaj už rozhodli,“ povedala Zvolenská.


Tak to je argument ako Brno.

Už dávno som sa v praktickom živote naučil, že blbosť sa dá prebiť jedine blbosťou. A preto vravím vám, čo so zavedením jedinej zdravotnej poisťovne nesúhlasíte: máte jedinú šancu. Tromfnúť Ove.

Vyhlasujem súťaž o najdebilnejší argument v prospech zachovania pluralitného systému zdravotného poistenia. Príspevky sa prijímajú v diskusii až do odvolania. Verejnosť môže hlasovať klikaním na plusy zúčastneným príspevkom.

Víťaz získa dobrý pocit. Čo je viac?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gabčíkovčania: S utečencami problém nebol, viac vystrájajú mladí Srbi

V priestoroch zariadenia pre utečencov v Gabčíkove je ubytovaných niekoľko stoviek Srbov.

ŠPORT

Je starší ako jeho tréner. Dôchodca z Piešťan si trúfa aj na extraligu

Od mnohých spoluhráčov v klube je starší o štyridsať i viac rokov.

EKONOMIKA

Prečo dávame Slovákom v cudzine milión eur a kde sa združujú najviac

Do Ameriky, Austrálie či Ázie posiela štát každoročne státisíce eur.


Už ste čítali?