Dôležité podelenie sa so stavom môjho vnútra

Autor: Juraj Lörinc | 29.3.2011 o 19:00 | (upravené 29.3.2011 o 19:10) Karma článku: 7,62 | Prečítané:  1753x

Keďže som sa už dlho nevyjadril k rôznym vážnym otázkam, narástol vo mne istý pretlak myšlienok. Musí to von, takže sa idem o ne s vami podeliť. Našťastie sú originálne, preto verím, že sa dozviete veľa nového.

Európska únia. Strašne veľa vecí nám predpisuje a neprináša prakticky nič. V Bruseli sedí neskutočné množstvo povaľačov a ešte aj tie eurofondy, ktoré nám sem posielajú, si v skutočnosti rozchytajú naši miestni papaláši. Nakoniec teraz máme platiť za grécku rozhadzovačnosť do nejakého eurovalu? Ďakujem pekne, neprosím si.

Majstrovstvá sveta v hokeji. Som veľmi rád, že budú u nás, nakoniec je šanca, že tento rok budeme mať silné mužstvo a máme možno i šancu na medailu. Ale rekonštrukcia zimného štadióna v Bratislave bola neskutočne predražená. Hádajte, kto sa na nej nabalil? Navyše propagácia a prípravy sú veľmi pochybné. Kam sa oko pozrie, tam je zanedbanosť – bezdomovci, opadávajúce omietky, ani nehovorím o železničnej stanici. Tým sa dostávam k tomu, čo je úplne zrejmé: v okolí Nepelovho zimného štadióna nieto kde parkovať. Vravím vám, bude dopravný chaos.

Kristínina hymna. Nie som síce odborník na hudbu, ale mám svoj vkus. A táto hymna je otrasná.

Rómovia. Nechápte ma zle, nie som žiaden rasista, dokonca medzi nimi mám zopár priateľov. Ale každý s očami predsa jasne vidí, že im štát vo všetkom ustupuje a nakoniec i my, biela väčšina, im musíme ustupovať. Kto dostáva najväčšie prídavky na deti? Kto môže cestovať načierno? A kto sa musí báť zájsť do osady?

Spoplatnenie webu SME. Podľa môjho názoru SME robí veľkú chybu. Spoplatnením sa uzavrie napr. pre väčšinu dobrovoľných prispievateľov diskusií, ktorí prinášali kvalitu. To má slovenský čitateľ platiť za nadávky notorickým diskusných spamerov, humoristické okienko natankuj tváriace sa ako seriózna poradňa alebo otrasné zahraničnopolitické komentáre? Radšej pôjdem inam. Na Trend nie, ten bude tiež spoplatnený, takže niekam do zahraničia. Ako ostatne prakticky všetci doterajší návštevníci webu SME.

PKO Bratislava. Nechápem, ako mohlo mesto nechať všetko zájsť tak ďaleko. Áno, primátor údajne prekročil svoje právomoci, ale už samotná myšlienka predať pozemky developerovi a ponechať si budovy, to je dosť veľký nonsens. Veď PKO, to sú spomienky niekoľkých generácií Bratislavčanov: detské predstavenia, tanečná, koncerty, Džezáky, plesy… V Bratislave niet druhého takého miesta. Preto som presvedčený, že s PKO treba niečo spraviť.

Potraty. Potraty sú zlé a žiaden rozumný človek nemôže byť priaznivcom potratov.

Ešte by som sa chcel vyjadriť k ďalším témam, ale cítim, že už by sa článok neúmerne naťahoval. Tí z Vás, čo ho čítate s otvorenými očami a otvorenou mysľou, už určite viete, čo som ním chcel povedať.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?