Ak je SaS principiálna...

Autor: Juraj Lörinc | 27.9.2011 o 20:54 | (upravené 27.9.2011 o 21:05) Karma článku: 8,16 | Prečítané:  1309x

... tak dnešný návrh SDKÚ ohľadom Eurovalu musela považovať za smiešny. Ba aj v prípade, že nie je principiálna, iba konzistentná. Principiálnosť znamená viac.

SaS vraví, že nikdy nebude súhlasiť s takým riešením dlhového problému Grécka a iných nezodpovedných krajín (a Euroval je za riešenie vydávaný, i keď ním zrejme nie je, už aj vrabce na streche si čvirikajú o obyčajnom odsúvaní), ktorý bude priamo stáť slovenských daňových poplatníkov nejaké prostriedky, či dokonca veľa prostriedkov.

Návrhy umožňujúce zabrániť poskytnutiu každého konkrétneho záväzku Eurovalu vo vláde, finančnom výbore parlamentu alebo pléne parlamentu po základnom schválení Eurovalu ako konceptu majú rovnaké chyby.

1. Dnes je zloženie vlády, finančného výboru parlamentu alebo pléna jedno, zajtra môže byť druhé. SaS má mandát dnes. Tak prečo by ho nevyužila, obzvlášť, keď v tomto smere majú podporu voličstva?

2. Dnešný tlak zahraničia na schválenie Eurovalu by sa presne tak isto opakoval pri každom jednotlivom schvaľovaní záväzkov Eurovalu. Čierna ovca, solidarita a podobné heslá by boli opakovane na programe dňa. Metóda unaveného protivníka? Salámová metóda? Nazvite si to ako chcete.

3. Nie je dokonca vylúčené, že časom sa možnosť schvaľovania jednotlivých záväzkov zúčastnenými krajina "vytratí". Napríklad tak, že to schváli Ecofin (kde Slovensko momentálne zastupuje pán Mikloš ako minister financií) a/alebo Rada EÚ na najvyššej úrovni (momentálne pani Radičová ako premiérka).

Principiálne a dôsledné je pri zohľadnení týchto troch bodov brániť Eurovalu ako sa len dá.

Len tak mimochodom... SaS možno až náhodou natrafila na zlatú baňu pokiaľ ide o voličské hlasy. Pokiaľ vytrvá a Euroval skutočne nepodporí, či dokonca zabráni jeho schváleniu, tak jej veľa ľudí prepáči x prešľapov a to svoje bude mať isté aj po ďalších voľbách.

Nuž, nestáva sa často, že je niečo aj populistické, aj rozumné súčasne.Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?