Včerajšie perličky z finančných kruhov

Autor: Juraj Lörinc | 14.10.2011 o 0:20 | Karma článku: 8,72 | Prečítané:  1907x

Po čase som sa vyskytol na odbornej konferencii. V tomto blogovom zápise sa vďaka tomu nachádza pár pozorovaní, postrehov a voľných, parafrázovaných citátov, ktoré som zachytil.

=========================

Bola to vynikajúca prednáška o tom, ako veľmi vie softwarová firma pomôcť svojim zákazníkom. Poskytne im software ako prenajímanú službu a všetko bude škálovateľné, bude to krásne fungovať, atd. Mali k tomu aj krásne video, ktoré pán poprosil pustiť približne v dvoch tretinách prezentácie. Malo len jednu chybu. Že sa nespustilo. Skoro ako keď Billovi nabehla pri prezentácii BSOD. Tu však pán zavolal Romana a ten po krátkych problémoch nakoniec video spustil. V inom prostredí.

Myslím, že to bola vynikajúca demonštrácia flexibility software. Je krásny, ale nefunguje a aby fungoval, musí nabehnúť odborník a silno asistovať.

=========================

"Slovenský rozpočet bol navrhnutý na základe rýchlej prognózy vývoja na ďalšie roky, vykonanej v auguste 2011. Ostatné krajiny majú rozpočet navrhnutý na základe starej prognózy, takže sú prehnane optimistické. Preto v slovenskom existuje istá rezerva v porovnaní so susedmi. Takže sa dá zvážiť i taká myšlienka, že by sa poriešenie dlhu mohlo ponechať na novú vládu z marcových volieb."

Volebnú kampaň treba riadne prefinancovať, no nie?

=========================

"Keby sme boli striktní, tak aj Nemecko porušuje 60%."

Reč je samozrejme o maastrichtských kritériách. Mnoho štátov eurozóny ich porušuje, mnoho dlhodobo. A nič sa nedeje. Dokonca poprední odborníci len rozhadzujú rukami, že veď aj oni...

=========================

"Každá ďalšia predikcia je horšia ako tá predchádzajúca."

Horšia nie ako nepresnejšia, ale horšia ako ukazujúca stále horšie vyhliadky ekonomiky (Slovenska, eurozóny - nehodiace sa prečiarknite) na najbližšie obdobia.

=========================

Doteraz bola NBS do veľkej miery zodpovedná za reguláciu slovenských bánk. Popri zákonoch, ktoré sú vecou parlamentu, vydala mnoho opatrení NBS, ktoré okrem iného implementovali aj európske smernice a nimi predpísanú reguláciu. Podľa návrhu nového európskeho rámca regulácie bankového sektora z júla 2011 sa však veľká časť presunie do tzv. regulácie, ktorá je európskou normou s priamym účinkom, bez akejkoľvek implementácie na národnej úrovni. K tomu treba prirátať široké kompetencie, ktoré v návrhu smernice a regulácie Komisia nadelila sebe a Európskej bankovej autorite (ide vlastne o strešný európsky bankový dohľad). To len aby sme vedeli, že schválením tohto zase príde Slovensko o kus suverenity. Nie že by to vždy bolo automaticky zle...

=========================

Celkový dojem je taký, že o želaniach Bruselu sa podľa viacerých prednášajúcich nediskutuje, len sa kýva. Nič moc.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?