Urodilo sa v novembri 2011 (diskusie)

Autor: Juraj Lörinc | 9.12.2011 o 0:30 | Karma článku: 12,10 | Prečítané:  5740x

Že nuda? V diskusii k predchádzajúcemu výberu z diskusií* sa objavilo niečo v tom zmysle, že už to nie je, čo bývalo, že už to robím len z povinnosti a tak. Niekedy to tak trošku je, ale len trošku. A tentoraz som sa pri príprave výberu bavil nadpriemerne. Za hlavné témy novembra v retrospektíve možno hádam označiť:

  • pokračujúce vládnutie povalenej vlády pod kuratelou pána prezidenta,
  • Galkovu odpočúvaciu aféru,
  • Kaliňákovo šéfredaktorovanie,
  • dlhovú krízu eurozóny,
  • vrcholiaci štrajk lekárov,
  • začínajúcu predvolebnú kampaň.

Ale zďaleka to nie je len o (slovenskej) politike, je tu (pseudo)veda, čierny humor, doprava, šport, v podstate kompletka, vrátane černoty na viaceré spôsoby.

Za to môžu aj prispievatelia, ktorými tentoraz boli: Zuzana, Blanka, Martin, Slavomír, aktak.k, amras, Gwendolen F, a na poslednú chvíľu veľkoobchodník s príspevkami palidzi.


Košičan ušiel policajtom z auta v putách, chytili ho v byte a diskusia


Vo večerných hodinách košickí policajti s Jozefom robili previerku stotožnenia miesta činu. Počas nej mal podľa predpisov služobné putá. Posadili ho do auta a obzerali miesto činu, pričom jeden ho v aute strážil. Naraz Jozef hop a už bol v kríkoch. Nešiel tam na potrebu, mal väčšie plány. Nechal sa chytiť až na Luníku IX.

Ešteže
ten policajt tam sedel, ináč by im ukradol aj auto (skoro ako žandári zo St. Tropez).
marco_polo
má ale poľahčujúcu okolnosť
že neukradol auto aj s policajtom -:)))
s mx

Opitého vodiča autobusu v Česku musel vystriedať pasažier a diskusia


Ožratého vodiča na linke Aš - Vernerov, ktorý vraj nafúkal takmer päť promile alkoholu, musel za volantom vystriedať jeden z cestujúcich, ktorý zhodou okolností mal vodičák na autobusy. Správanie vodiča sa ľuďom nezdalo, a tak sa šiel jeden z nich na zastávke pozrieť, čo sa deje. Policajná hovorkyňa: "Opitý muž v tej chvíli vypadol z priestoru pre vodiča." V autobuse bolo dvadsať ľudí, dá sa povedať, že sa znovu narodili.

:-)
Už sa cítil v bezpečí, tak zaspal. Keby ho nechali samého, tak ho pocit zodpovednosti za to, aby sa všetci dostali k svojim rodinám, donúti odkočírovať to až na konečnú.
Mazaňa


proste Urob si sám :-)
cestujúci si odšoférujú autobus, v krčme si budeme sami variť a čapovať a o týždeň sa aj sami budeme operovať :-)
morgul
operovat by sa dalo este.A pilotovat
Boeing by sa este tiez dalo ale hajzelbabu na zeleznicnej stanici robit teda nebudem.
tiborsa
Prievan?
:*-)
Vševedko1


Tomu sa hovorí zodpovedný pracovník.
Cítil sa pod psa, ledva stál na nohách, ale povinnosti si chcel splniť.
Educ

Českí futbalisti hrajú o štvrť miliardy korún a diskusia


Pred barážou s Čiernou Horou český denník Sport odhadol, že postup na Euro 2012 by mohol českému futbalu priniesť asi 250 miliónov korún. Postúpiť sa oplatí.

V nasich dimenziach hraju vlastne o:
250.000.000 CZK = to je cca 20 rokov Weissovej odmeny za vedenie repre aj z premiami, alebo cca 620.000 bedniciek jablk, alebo cca, 19% z ceny Slovenskeho narodneho futbaloveho stadionu bez provizii, alebo plat 100 slovenskych poslancov na 2 roky bez premii + a vela inych prepoctov by sa sem dalo tiez napisat.
Nicnetusiaci
alebo
2268 rokov, za ktorych si tuto sumu naspori priemerny slovensky dochodca bez vydavkov.
cranich
ak do vtedy dozije
Nicnetusiaci

V českom futbale uzavreli kauzu urážok na adresu Druláka a diskusia


Celá historka sa odvíjala asi nasledovne.
1. Kvalifikáciu na ME 2012 hrali českí futbalisti všelijako, zvyčajne nie moc dobre.
2. Radek Drulák (veterán reprezentácie so striebrom z Eura 1996 a svojho času slušný strelec - 153 ligových gólov, to nie je zlé) ich ostro kritizoval po zápasoch v Nórsku a Škótsku.
3. Česi napriek tomu po baráži postúpili na Euro 2012.
4. Pri oslavách víťazstva sa popri iných neprístojnostiach aj pomstili Drulákovi spievaním (skandovaním) "Radek Drulák nemá č....a" (doplň si sám, prirodzene niečo vulgárne :P).
5. Drulák napokon po debate s manželkou upustil od právnych krokov. Prijal ospravedlnenie.


Tak má ho alebo nie?
babs
mozno sa zlakol ze pred sudom by musel stahnut trenky a dokazat to :)
janinho
však to aj píšu v článku
"Drulák napokon po debate s manželkou upustil od právnych krokov"
neven

Najväčšie záhady Slovenska a diskusia


Sú nimi miesta a príbehy, ktoré nenájdete v učebniciach ani v turistických sprievodcoch. Slovenský Stonehenge, slovenský čínsky múr, slovenská kolíska civilizácie... samé záhady, že Däniken šuvix. Ehm, teraz pozerám, že ho v článku spomínajú, takže asi tak, približne, tak nejako presne to mohlo byť.

:)))
Takže ak to rozvinieme - ak Eufrat a Tigris boli vlastne Váh a Hron, tak potom pltník sivooký z Vajanského básne bol vlastne asi Nabuchodonozor!
Alebo ak Noe pristál s archou na Bolerázi, tak potom pesnička "Boleráz, boleráz, zelený boleráz - nechoď šuhaj ďalej - prenocuj ty u nás!" sa vzťahuje ku samotnému prakapitánovi menom Noe, ktorý tam iba raz prenocoval a už bol pr.ú.s.e.r a potopa sveta.
Tuším, že si tú knihu kúpim - sú tam veľmi inšpirujúce myšlienky.
Len netreba ju teraz prekladať do gréčtiny - okrem finančnej a suverenitu obmedzujúcej urážky zo strany celej EÚ by sa vyskytlo ešte aj to malé Slovensko (ktoré ináč temer celú anabázu prekazilo) a uráža ich pochybnosťami o autenticite ich bájí. Len potom by sme zistili, čo Gréci okrem štrajkovania dokážu!
mum
podľa mňa ďalším objavom bude, že Trójska vojna sa vlastne odohrávala v pražskej štvrti Troja. Keďže však obec Praha sa nachádza i pri Lučenci, možnože toto je vlastne stará antická Praha s antickou štvrťou Troja. Odtiaľ Odysseus putoval nie do Itaky, ale Likavky, ktorej meno bolo Grékmi následne skomolené. Rovnako s Rímom je to trošku ináč - pôvodné mesto Roma na území Talianska je iba pravlasť Rómov, skutočný antický Rím sa nachádzal na Slovensku na území dnešnej Trnavy (preto dodnes vžité pomenovanie "slovenský Rím"). Spartakovo povstanie v tomto meste dodnes pripomína futbalový klub Spartak Trnava, ktorý má už niekoľkotisícročnú tradíciu a pôvodne vznikol ako Spartakov fanklub. Centrom gladiátorských zápasov však bola neďaleká Nitra, čo dokladuje aj fakt že tam dodnes sídli poprocková kapela Gladiator.
pche, čůčo!


Ten amatérsky historik - šialenec Ján Hurník nevystupoval raz aj v istom programe zvanom ,,Čudná show"? Uvádzal to Matej Landl. Raz tam bol jeden a presne tieto veci hovoril. Pamätám si, že program skončil tak, že Landl sa musel ponoriť do vody, aby si utriedil myšlienky a ja som ešte 5 minút po skončení sedel s otvorenými očami a neveriacim úsmevom či ozaj takýto človek ako Já Hurník (teda ak to bol on o čom už teraz nepochybujem) môže existovať na slobode bez starostlivosti statného ošetrovateľa :-)
Wogast


To je fakt masaker
Na Slovensku vznikla civilizácia, Eufrat a Tigsis aj s Noeho Aechou boli na SLovensku...
Odporúčam to vytlačiť a doplniť do ústavy SR a vyvesiť do každej školy vedľa Gašparoviča!
Omar
A to ešte zabudli spomenúť že aj Babylonská veža stála na Slovensku - v Babylonskej Bystrici
Satrapold

Prezident škrtá ministrom zahraničné cesty a diskusia


Využíva svoju novú právomoc a škrtá všetky podľa neho neodôvodnené cesty. Nuž, uvidíme, kam to dospeje za 5 mesiacov...

...
skrtat vylety odchadzajucim ministrom na to by ho bolo, ale Centesovi dopriat funkciu to nie...
Skrtanie vyletov je fakt priorita :)
marat01
Škrtanie výletov je sekundárna otázka,
k terciálnej sa ale tak skoro nedostane.
Ujko z Ujkova

Taliansko nezverejní predbežné údaje o vývoji HDP a diskusia


Tak veci riešia aj krajiny, ktoré majú problém s hospodárstvom, neoznamujú informácie, ktoré sa za iných čias normálne oznamovali. Napríklad Taliansko v polovici novembra uviedlo, že nezverejní predbežné údaje o vývoji HDP, zvyčajne zverejňované asi mesiac pred definitívnymi číslami (ktoré by mali byť známe 21.12.). Taliansky štatistický úrad to zdôvodnil prebiehajúcou revíziou skorších dát.

To je ako keď
odmietnete fúkať.....
palinopalino
Este uvidime
ci nasledny odber krvi 21.12. bude alebo nebude...
Vajkový Bubuš Chlebík

Sudcu, ktorý pochybil pri prepustení Mella, potrestali a diskusia


Za procesné pochybenie, ktoré prispelo k prepusteniu Karola Mella na slobodu, uznal disciplinárny súd sudcu Okresného súdu Bratislava I. Stanislava D. (zatiaľ neprávoplatne, keďže je tu ešte odvolanie) za vinného z disciplinárneho previnenia. Potrestal ho znížením funkčného platu 50 percent počas šiestich mesiacov.

z takehoto neludskeho trestu sa dotycny sudca bude spamatavat minimalne... 2 sekundy :-)))
dark_side


... ináč, viete niekto, čo musí sudca vyviesť, aby ho vykopli?
Čierny tesák
Ožralý to môže aj naburať,
iba ak by zrazil Sadikiho....
alter01

V stánkoch zdraželi cigarety, nikto nevie prečo a diskusia


Nevedno, či sa úkaz týka len Košíc alebo celého Slovenska, ale trafikanti dostali bez vysvetlenia cigarety s kolkami drahšími než doteraz. Musia predávať za drahšie ako doteraz aj o 10 centov na škatuľku.

to vakt su este ludia, co dnes fajcia? neuveritelne hlupe
fighoo
No a niektorí hlupáci pijú alkohol, čo je ešte škodlivejšie a hlúpejšie.
mirko123
no a niektori
su hlupi aj bez zlozvykov a neresti...
o5dvanast


2/3
syn sa pyta otca 'Oci, cigarety budu drahsie, to znamena ze budes menej fajcit?'
'Nie synak, to znamena, ze ty budes menej jest.'
expatriate

Absurdita trestného zákona a diskusia


Ľubica Rajčany sa v svojom Prvom pokuse posťažovala na osud svojho otca. Ten pytliačil po rybársky, konkrétne chytal až na tri udice namiesto povolených dvoch. Zato ho polícajti vzali a strčili na dva dni do basy, teda konkrétne do cely policajného zaistenia. Iste, prehrešil sa proti zákonu, ale je otázna adekvátnosť postupu polície a tom je to celé. Bolo to správne? Nakoľko k tomu prispeli momentálne nastavené pravidlá hodnotenia policajtov (o.i. miera objasnenosti)?

mozno dosledky boli silne ale prvy priestupok spachal on.
_rudooo_
a pocul si uz o pravnom principe, ze vyska trestu ma byt primerana rozsahu previnenia? nehovoriac o tom, ze toto este ani nebo trest, ale cela prebezneho zadrzania? kvoli comu? nevedeli si zistit jeho totoznost? alebo sa bali, ze bude ovplyvnovat svedkov? ci hrozilo, ze by pokracoval v pachani trestnej cinnosti?
selt
Nielen pokracovat
On mohol aj pachanie trestnej cinnosti gradovat a chytat na styri alebo dokonca az pat udic!!!
:P
Vajkový Bubuš Chlebík
no a co by si robil
byt v tomto state prokurator frustrovany z toho ze pustili Mella, Scurka ... musis predsa vykazat nejaku cinnost, silu a rozhodnost aby neupadla tvoja dolezitost pre spolocnost.
palubný nástenkár


Tvoj otec
je zjavný amatér. Chytať ryby na 3 udice... Keby rozkrádal štátne hmotné rezervy so škodou miliónov eur mohol pekne sedieť doma.
alpino96
Alebo sa mal ...
... pred tym chytanim na 3 udice aspon dobre opalit. Lebo potom by to bola "rasova diskriminacia".
martin33_again
Alebo si nemal doma zabudnúť novinársky preukaz :)
bulls

Zakrvavený rozhodca, predčasný koniec a diskusia


Extraligové basketbalové stretnutie medzi Spišskou Novou Vsou a Nitrou hrané 3.11.2011 museli rozhodcovia predčasne ukončiť. Keď v pri jasne prehratom stave 36 sekúnd pred koncom dostal domáci tréner technickú chybu, vzplanuli v hľadisku vášne a na palubovku dopadol maličký okrúhly predmet. Odrazil sa tam od hlavy rozhodcu, ktorému na čele urobil krvavý šrám. Bol to gaštan.

.
kamerový systém na basketbal !!! Pri vstupe osobné prehliadky a pobrať všetky gaštany.
nakfa
..
Gastany si brat nedame!!
shower


Futbal = od bitiek až... k VRAŽDÁM !!!
Futbaloví fanúšikovia, ktorí podliehajú takýmto extrémom, sú ľudia bez štipky inteligencie a zdravého rozumu. Aby niekto robil tkaéto veci kvôli trápnemu futbalu... futbal je všetko na svete?!

Aké spoločenské hodnoty toto idiotské kopanie do lopty vlastne má?! Za čo berú tí panáčikovia na ihrisku peniaze?! Kvôli čomu tí imbecili v tribúne podliehajú davovej vášni?!
Kvôli tomu, že futbalista netrafí loptu do bránky?! Kvôli tomuto sa mi akože zrúti svet?!
Kvôli tomuto jeden taliansky futbalista sa musel zamknúť v šatni, (stalo sa to zhruba pred polrokom)lebo ho prenasledovalo až 40 rozvášnených fanúšikov, ktorí by ho boli schopní aj zavraždiť?!
Ramer
..
nadavas na futbal. A cez tu zilu, co ti nabehla od hnevu na cele nevidis, ze clanok je o basketbale. foo paa :)) .
atis2

Talian sa chcel odfotiť na Karlovom moste, po páde sa zabil a diskusia


Problém bol, že z mostu nepadol do vody, ale do ulice Na Kampě. Pravda, v roku 2005 31-ročnému opitému Slovákovi nepomohlo ani to, že skočil do vody, pretože v mieste dopadu bola veľmi plytká.

To čo je tam za dodatok....
"Opitý SlováK".... A To mal byť neopitý....?? A SlováK, s veľkým K....??! Dodal som.
2nuly
to nám robia naschvál
dávajú do Vltavy plytkú vodu!
kriqxxx
k+
Keby len plytkú, ale podľa všetkého aj riadne tvdú ;-)


...
ked to tak vezmeme tak peter dubovsky skoncil v podstate rovnako - kvoli blbej fotke su ludia schopní neskutocnych volovin
scott
K+ za pripomenutie.

Mam rovnaku fotku na rovnakych vodopadoch z Koh Samui kde sa smykol Peter. Ano smykalo to riadne, ale neurob zene radost.
trambus
hm
ale kedze stale prispievas, tak si jej vela radosti neurobil ;)
ferko-mrkvicka-spac

Policajti vydali nacistickú ešpézetku. Pomôžte ju nájsť! a diskusia


Peter Toti Tóth sa zaoberá problémom, ktorý možno napadol už viacerým. Poznávacia značka (vulgo evidenčné číslo vozidla - EČV) na prianie môže prinášať informáciu o majiteľovi auta alebo nejakú inú. Však keď si už majiteľ zaplatil, chce z toho niečo mať. Tou neonacistickou je značka BL ESK 88, lebo podľa kánonu by sa mala dať rozšifrovať ako blesk Heil Hitler. Blesk ako niečo esesácke, 8 ako ôsme písmeno abecedy, t.j. H. Jasné?

veď tam je iba jeden blesk a nie dva :O
a nemali by sme zakázať aj používanie slova blesk a číslo 88 v matematike preskočiť?
:O
abda..gowa
A čo blesky ako označenie elektrických zariadení? A keď niektorá elektrická rozvodná skriňa je označená bleskom a evidenčným číslom 88?
MiroD
Dúfam, že nikto nejazdí v aute sám.
Inak sa dopúšťa nebezpečného trestného činu.
http://www.propagandaposters.u...
:-)
bialbog
no to aby som uz radsej necestoval autobusom c.88, co ked tym fetakom z ludi proti rasizmu napadne, ze sa nim vozia iba neonacisti :)
cestny.pirat


stat by mal zakazat rozvodne skrine, lebo je na nich symbol blesku.
priserne.
f.molon
alebo uradne zakazat existenciu bleskov ako takych...a vsetci majitelia bleskozvodov by mali byt stihani, lebo sa im zjavne cnie za nacizmom
osolsom
eric lindros by mal ist do basy, ten h.zel jeden!

celu svoju karieru propagoval na drese nacizmus, sv.na jedna kanadska.
f.molon
Nemylis si to s niekym? Lebo Lindros znacnu cast svojej kariery odohral za Philadelphiu Flyers ktori nosia na dresoch kridlo a nie blesk. Blesk maju hraci Tampy Bay Lightnings.
Hazo69
Cislo.
prvy


ano, správne pán autor !!!! v našej spoločnosti sa pohybuje veľa osob s fažizoidnými sklonmi, ktoré sa prejavujú nosením čísel 18 (adolf hitler) a 88 ***** hitler). našťastie sa dajú ľahko rozpoznať, často sa totiž maskujú dresmi M. Šatana (18) alebo Erica Lindrosa (88) tak hurááááá na raziu na hokejové ihriská !!!!! SVATÁ PROSTOTO
tavor


Podla mojho nazoru
pan Peter Toth by nemal pouzivat inicialky svojho mena, pretoze to je kamuflovany odkaz na Proletarsky Teror. Ale na autora by asi skor sedelo Pozor Tajny...
Erich Vinclav


BL-ESK77
Ja som videl biele SUV s EVC - BL-ESK77. Tiez ma zaujalo, preco prave BLESK a cislice 77.
Zeby BLESK FEDOR FLASIK?
Deflektor
To by musela byť 66-ka
77 tipujem na Gábora Grendela.
bialbog


Mam pocit ze niekto by si mal dat ziadost o EVC BL BEC ...na cisle uz nezalezi
Ico12


Hahaha... dostal som záchvat smiechu :D
Človeče,si na nesprávnom serveri. Zváž presun na topky.
ardim
Neviem ci je vhodne smiat sa stylom "hahaha"..
- schlapke -
to by bolo skoro ako smiat sa
stylom 818181
chronos


I.
my sme mali tiez 884 na prvom aute - bolo to sice bezne poradove cislo - ale urcite z nas chceli urobit nacistov!! :D

inak mna napada, ze ked som mala asi tak 12 rokov, tak u nas "ficala" taka hra - kazde dvojcislie rovnakych cisiel nieco znamenalo - ako 11 bolo dostanes list, 55 - dostanes pusu a myslim, ze 88 bolo - mysli na teba.. tak si mozes vybrat co v dvojcisli uvidis.. okrem toho bleskom mozno dotycny myslel to, ze tak jazdi...
jana_eyre
mozno sa budes divit ale znama co ma spz kombinaciu s 88 tvrdi ze jej manzela v tom aute zdravia (teda kyvnu, bliknu...) take podivne individua. Take co byvaju casto bez vlasov, maju oblubenu znacku Thor Steinar (ci ako sa to vola) atd... Pritom su uplne "normalni" v tomto smere, len akosi symboly robia svoje.
krovak
II.
a mozno si manzel zabuda zapinat svetla, alebo ich ma zle nastavene a kazdemu svieti do oci ;) ked jej sa to nestava - pretoze v rychlosti si ludia sotva vsimaju, ci za volantom sedi zena, alebo muz..

okrem toho, ked ma uplne najobycajnejsiu spz s 88, asi ho nezdravia len kvoli tomu.. aj takemu hrubokrkemu idividuu musi byt jasne, ze znacku, ktora ma dve pismena v predu, tri cisla v strede a dve pismena vzadu, si clovek nenavybera podla svojho gusta.. moj kamarat mal na predchadzajucom aute uplnou nahodou 666, ale ziaden satanista ho nezdravil :)
jana_eyre
666
XX 666AG mal na SPZ nas farar, ale potom si to dal zmenit lebo si z neho robili srandu miestni "satanisti" dokonca vtipkovali ze to AG je skratka od Armagedon :-))
Babocka


Pre invetigatívneho bývalého
špicľa SIS. Dovolím si upozorniť a dať do tvojej pozornosti jednoznačne neonacistcký výrobok:

,,Posledně infiltrovali nacisté výrobu domácích spotřebičů, jmenovitě vestavných trub. Co si asi myslet o výrobku Ariston FO 88 C.1 IX? Slovo "Ariston" je nepochybně derivováno od něčeho árijského. 88 není vůbec třeba komentovat. FO znamená v tomto případě Führer´s Ofen, neboli vůdcova trouba. Stálo by za prozkoumání, zda název tohoto spotřebiče není výsměchem holocaustu, protože trouba a pec jsou skoro to samé. !

Viac v poučnom článku http://www.dfens-cz.com/view.p..., takže keď vyriešiš vlastníka automobilu daj sa do dôležitého a prepotrebného pátrania aj tu. Mnoho zdaru a duševného zdravia želám!
Wogast


Ach jo...
A tri osmičky sú v pohode? Mám rád osmičky, dal som si ich ako súčasť svojho niknejmu. A teraz čo? Som nacista? Hitlera považujem za najzvrátenejšieho človeka v dejinách a osmičku za pekné čislo. A?
katerpilar888
husenica888
no neviem.. mas tam sice tri osmicky, ale co ked jedna je len na zamaskovanie tych zvysnych dvoch? pozname my takychto spekulantov..!
ja by som ta preventivne zakazal
buko 2

Prihrejem si trochu polievočku a skonštatujem, že podľa autorov knihy V zákulisí světů sú paranoici najlepší vyšetrovatelia.

22 rokov po: Smer má v prieskume 45 percent, SDKÚ tápe a diskusia


Klasika prieskumov Focusu, mimoriadne vysoké čísla pre Smer, tentoraz čistá väčšina v parlamente. Konkr0tne to vyzeralo takto: Smer 45,2%, SDKU 11,3%, KDH 9,9%, SaS 7,5%, Most-Híd 7,0%, SNS 5,4%, SMK 3,6%, atd., OKS 0,4%.

nech uz je to akokolvek,
oks stupli preferencie oproti poslednemu samostatnemu volebnemu vysledku o 100 %. a to uz je vazna vec.
oggir
To bude tým,
že polovica jej predstaviteľov zo strany odišla. Keby odišla aj tá druhá polovica, možno sa dostanú aj do parlamentu ;-)
mko

Galko pred výborom NR SR. a diskusia


Slavomír Repka pochlebuje SaS.

Err, to bol žart, ktorý som si mohol odpustiť. Tak ešte raz...

Slavomír Repka píše o svojom pohľade na vystúpenie Ľubomíra Galka pred výborom parlamentu, v ktorom ešte ako minister vysvetľoval odpočúvaciu aféru. Nebolo mu to nič platné. Teda Galkovi, nie Slavovi, neviem, aké to malo dôsledky pre Slava.

Fuuha!
Po takej rektalnej alpinistike sa nas Lubko aj mesiac neposadi!
wolfhunt
Myslím, že
v jeho prípade nie je zadok až taký dôležitý....hlavne že bude počuť.....
set


Kúp si svojho novinára ...
Keby nebol PIŤO taký sprostý,mohol si zohnať novinársky preukaz a Lišic by si mohol pískať.A na svojej strane by mal Šimečku,Arpáša,Žitného, a všetkých ochrancov novinárov.Ak Radičová by vyronila slzičku.
Palo Kubiš

Lesk a bieda slovenského liberalizmu a diskusia


Bloger Pavol Paška vysvetlil dôvody, pre ktoré slovenská vraj liberálna strana vraj nie je liberálna. A to preto, lebo je to strana arogantná, populistická, diletantská a egoistická. A nie, nehovoril o Smere, lebo to je moderná ľavicová strana.

omg.

jestvuje nejaky plugin co mi odfiltruje tychto novembrovych kachlickarov kupelni s ucesmi stranikov rokov 70tych a silenymi usmevmi ako z reklamy na keramicke protezy pre sudruhov z ndr?

sa tu mnozia ako sadrovi cerveni trpaslici v bavorskej zahrade.

ale ti su aspon ticho a neprednasaju tu svoje amaterske tirady preco je peniazmi danovych poplatnikov vypchaty komunisticky tajtrlik odbornikom na liberalizmus a jeho index lomu.

a daju sa rozbit.
zato tieto slizke smeracke stvorenia sa tiahnu cez kazdy rezim ako cervena kravata.
pjotr
ved cervena kravata je ta naj sedi skoro ku kazdej koseli
radistabbc


"nesmierne vážim a ich teórie obdivujem"
"Či už je to John Stuart Mill, John Dewey alebo John Rawls, všetkých týchto filozofov si nesmierne vážim a ich teórie obdivujem."

Ano, vy ich obdivujete, my ostatni nad nimi PREMYSLAME. Svedci to o tom, kto ma kriticke rozmyslanie a kto obdivuje nieco co vyslovila Autorita(tm).

Inak vsimnite si, ako vsetci smeracki vip blogeri sa snazia nastrkat do svojich blogov co najviac mien ekonomov, filozofov a podobne, tipujem ze im to pise ta ista osoba :-DDD
wicked_

Súd: Sledovať internetových pirátov je nezákonné a diskusia


Názov je trochu zavádzajúci, nezákonné je podľa výroku ESD len plošné monitorovanie a filtrovanie obsahu bez zásahu súdu. V konkrétnych prípadoch samozrejme môže súd vydať rozhodnutie o povolení sledovani pre konkrétny prípad používateľa, ak má odôvodnené podozrenie na kriminálnu činnosť. (Len nesmie ísť o podozrivého novinára.)

//
Ale veď my predsa aj tak nikto nič nesťahujeme :-)
Richard Surgent
ja ano.....nohavičky.....
rmick
aky rychly mas download?:-))))
dark_side
:D
rychlosti su nerovnomerne, zavisi od koho stahujem, ale hlavne je, ze upload mam skoro vzdy rychlejsi ako download takze na zdielanie a kopirovanie linka ako vysita :))
3biq
Aký...
..pužívaš k tomu antivírový program?...:) :) :)
sam vojak v poli
:)
kdeze, antivirak to cele spomaluje... radsej sa spolieham na to, ze taham z overenych serverov a nechodim po neznamych strankach :)
3biq
...
problemom mozu byt ostatni uzivatelia tych serverov ktori mozu pouzivat rovnake porty a protokoly ako ty ;-)
terba pozriet logy poriadne...
fabi

V Žiline zakázali grilovať na balkónoch a diskusia


Všeobecne záväzné nariadenie mesta Žilina zakazuje grilovanie a to na akomkoľvek type grilu: aj na pevné palivo, aj na plynovom, aj na elektrickom grile. Dym, no čo už. Alebo vône.

Mňa teda obťažujú iba balkónoví fajčiari.
Grilovaním (a pachmi) ma neobťažoval doteraz nikto.

Takže keď zakazujú grilovanie, mali by aj fajčenie.
Chupacabras
Bud rad,ze si este mozes aspon prdnut...
KaldesM1
ani to uz dlho nepotrva...
je to metan, emisne limity sa coskoro sprisnia a prdenie si budes pekne predplacat...
Jozko Blazko


Zabijacky na balkonoch nie su zakazane
nastastie, tak mozem varit oskvarky na balkone 4/12. :)
Karbobrúska do každej domácnosti !


Doporučujem aj zákaz otvárania okien
v prípade, že niekto si griluje v kuchyni. Dráždi to hladných susedov.
Hlava81


U nás v KE je zase v móde
fajčiť na toalete.Keďže je to pri stupačkách, komínový efekt vytiahne ten dym až po najvyšie poschodie, a máte zasmradený celý byt. Už niekto napísal aj prosbu kde sú oznamy na chodbe, aby to nerobili bezohľadní susedia, ale zbytočne, a to sa žiaľ kontrolovať nedá ako grilovanie na balkóne, alebo loggii. Dokonca poniektorí chodia fajčiť v noci na schodište aby si svoj byt nezasmradili, ale tak zasmradia všetky byty, lebo dym sa cez škáry okolo dvier dostane do všetkých bytov!
Na to vymyslite niečo, ako tomu zabrániť!
bogyo
fajčil na záchode bude z neho vrah a zlodej záááletníík :D
ardim


Dementi na sidlisku
Kto zazil sedlakov dementov ktori vyudia okolo seba zopar vchodov, radovo 100-200 ludiu, lebo sedlakom sa zaziadalo grilovacky, pochopi a suhlasi. Par som uz zazil aj ja. Jedni cigaretaci ziju nado mnou a nie je to nic prijemne mat vyudeny cely byt - vo vnutri !!! - lebo nejaki sedlaci pubertaci hulia cigy pred vchodom a nepochopili ze ziju v spolocnosti a nie na lazoch.
pgh
uprimnu sustrast
som prestal fajcit pred 8 mesiacmi a uz po prvom som sa pytal kolegov a susedov preco ma za tie roky humusu nevytrieskali bejzbalkou.
babebu


V Žiline by tie opekačky
na balkóne mali spojiť s preskakovaním dymiaceho grilu.
hasdrubal


"Zákaz sa vzťahuje aj plynové a elektrické grile."
.
A platí to aj "pre-šporáke" ?
lavo9
:-)))
"naše grile"

Aj pre grile, aj pre šporáke.

P.S.
Dúfam že redaktor má vysoké škole.
sedmokraska321
Nie, Presporake su zatial v pohode. Zatial to zakazali iba v Ziline. :-D
moniker3


v Budapešti tri slečny sa ukazovali nahé na balkóne,pod nimi frekventovaná ulica. Pokutu nedostali, lebo je to súkromný pozemok a v rámci svojho balkóna neporušujú zákon zakazujúci nudismus na verejnosti...

Keď to nedymí ako u indiánov, nevidím problém. Zápach z mäsa je už diskutabilná okolnosť. Normálne by sa zápach nemal šíriť ani z kuchyne, na to je digestor, predsa.
_Antares_


Grilovačka
hore - dole. Dávnejšie si v inom meste cigáni na balkóne chovali koňa :D
anj


Rezeň
Poslanci by mali jednoznačne nariadť občanom, že musia v nedeľu na obed robiť vyprážaný bravčový rezeň so zemiakovým šalátom. V odôvodnených prípadoch môže byť šalát nahradený zemiakovým pyré.
kiče


etuda c.1
Veru, grilovacka na balkone je naozaj problem... a ak k tomu vsetci grilujuci aj fajcia... a po konzumacii polosuroveho masa vypustaju do ovzdusia metan ochuteny sirouhlikom... hotova ekologicka katastrofa :-))) ale nie o tom som chcel, aj ked taka grilovacka urcite zle posobi na susedov, ktori bud nemaju gril alebo nemaju gule na to, aby ho pouzivali na balkone :-)))
Zaujalo ma slovne spojenie ...ktori pouzivaju nase grile... ak je nominativ pluralu grile, aky je potom nominativ singularu? griľa? Akô írečitô :-))) na grili naroda dedicnej :-))) bodaj by autora pecena hus kopla :-)))
geriatrix
:-)
Množ. č. ´grile´. To nevieš? Skloňuje sa rovnako, ako slovo ´únos´. Množ. č. - ´únose´ (Dědictví aneb ..rvahošigutentag).

Tak už to okienko slovenčiny dorazme do konca. :-)

Pikoškou je, že v úvode článku bola pôvodne veta:
"Zákaz sa vzťahuje aj plynové a elektrické grile"
Už to, ehm, opravili:
"Zákaz sa vzťahuje aj plynové a elektrické grily"

Že tam stále chýba predložka ´na´, to je v poriadke.
lavo9

V Košiciach stiahlo výpovede 140 lekárov a diskusia


Datované 29.11., teda výpovede v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach boli stiahnuté temer na poslednú chvíľu, v ten deň ostávalo už len 28 platných výpovedí.

Novotvar
Priznám sa, že viac ako obsah článku ma zaujal slovný novotvar "späťvzatie". Zaujímalo by ma, odkiaľ sa to divné slovíčko vzalo a či vôbec má význam takýto divné, pomaly ani nevysloviteľné slovo...
matusco
ked je nanebovzatie tak preco nie?
blazzter
A ako pomenovať
späťvzatie nanebovzatia?
GrdB
späťnanebovzatie predsa!
pp
A nie
znebaspäťnazemvykopnutie?
GrdB
Prestaňte pindať !
Bavíme a o lekároch, nie o klapkobrnkostroji. Pochváľme lekárov, volajme sláva a tri dni sa radujme!
Čierny tesák


Jazyk je zivy organizmus, vyvyja sa. Slova menia vyznam, vznikaju nove slova. Myslis ze by sme dodnes vystacili so slovami: jaskyna, lov, tlupa, blesk, ohen, mamut, hlad, neandertalci, kromanonci, pastny klin, kyjak... ?
cayman77
niektorým stačí aj menej slov
stačí si pozrieť záznam z parlamentu :-)
morgul1
Podľa tzv. VSŽ kultúry delíme
národ na 3 skupiny:
- holoveťáci: aa vyjadrenie ich názorov a životných potrieb stačia holé vety.
- súveťáci: je to neveľká dosť podozrivá skupina utárancov.
- slováci: tým stačia jednotlivé slová.
Čierny tesák
Zabudol si na stvrtu skupinu.
Jej cely nazov je Stvrta cenova - Kristofikova skupina.
Kto neprecital - neuveri. Kto precital - neuveri aj tak.
Miro Perniš
Miro,
napíš dačo bližšie, to ma zaujíma.
Čierny tesák
Ak máš dva dni
času:
http://kristofik.blog.sme.sk/
GrdB

Niekto veľmi bohatý sa rozhodol dostať do politiky a diskusia


Tibor Matejov hovorí o masívnej reklamnej kampani hnutia (?) 99%, ktorá musí stáť neskutočné peniaze. Mnoho ľudí si kladie otázku, kde na to zobrali, že kto stojí v pozadí, podobne ako tento článok.

kampan
ako som uz pisal, ako kampan na novu vodku by to bolo super...
niio
to akoze myslis ze by mala 99percent???? myslim ze aj tak by si polovica slovakov odplula a zanadavala ze to riedia vodou
.mino69

Nové občianske preukazy nás očipujú a diskusia


Od decembra 2012 by mali byť vydávané občianske preukazy s čipom. Informácie budú aj vytlačené na karte, aj v čipe v elektronickej podobe. Nové občianske majú stáť okolo 5,5 milióna eur. Sú samozrejme obavy zo zneužitia, či už zberateľmi a kšeftármi s dátami alebo tajnými službami.

mi vieme...
Nechápem obavy paranoidných ľudí ktorí sa boja toho že ich teraz budú všade sledovať...
Nemáme tu CIA a ani podobné inštitúcie ktoré by to využívali.

Toto je oproti Facebooku NIČ !
Hawo
Na Facebook sa registrujes dobrovolne.
A ze nemame institucie podobne CIA - blazena nevedomost. Ked to vsak o par rokov prepukne, bude uz neskoro si popol na hlavu sypat.
Paul von Hindenburg
na cip staci jednoduche puzdierko z kovu, ktore okolo neho soravi faradayovu klietku a je to :-)
mircosin
Na cip
staci par sekund v mikrovlnke. Cip nefunguje ? No, pokazil sa, viete ...
tkopec
Čo tam po čipe
Ale kde kua vezmem 5,5 milióna na nový občiansky?
nice_day
Pozicias si :)
tkopec
od dakeho greka :-))
E120508

Drew Barrymore je najpreplácanejšou herečkou a diskusia


Magazín Forbes spravil rebríček vybranej skupiny populárnych a relatívne dobre platených hercov podľa návratnosti vložených prostriedkov. Najmenej sa z každého dolára vyplateného hercovi vráti štúdiám pri Drew Barrymore, iba 40 centov. Nasledujú Eddie Murphy, Will Ferrell, Reese Witherspoon, Denzel Washington, Nicolas Cage, Adam Sandler, Vince Vaughn, Tom Cruise a desiatku uzatvára Nicole Kidman. (Zase Cruise a Kidmanka spolu.)

najpreplácanejšou herečkou je vždy vlastná manželka ;)
realshock
ja svoju najradsej preplacam
po zadku
KSS - Komunistická Sviňa Slovenska

Študenti so samopalmi vydesili ľudí a diskusia


V rámci nahrávania videa to študenti priemyslovky v Prievidzi prepískli. Šachovali s kuklami, samopalmi a mali rukojemníka. Policajti im dali pokutu 150 eur.

sedlácko banícke mesto IQ tam bude človek darmo hľadať
jamesbondmitglatze
napriek tomu...
.
.
...ten zasah bol asi to najblizsie ako sa vacsina zo zasahujucich policajtov kedy dostala k stuzkovej.
this is hardcore

Matovič nocuje na námestí SNP a diskusia


Igor Matovič žiadal, aby sa politické strany zaviazali, že po voľbách vrátia do štátneho rozpočtu polovicu sumy, ktoré dostanú za predčasné parlamentné voľby. Na podporu svojho zámeru sa rozhodol, že bude spolu so svojimi spolustraníkmi a dobrovoľníkmi prespávať v stane na námestí SNP v Bratislave.

Nech mu je zem tepla !
Luko69
No co uz. Kampan sa zacala. Len aby tam nevyrastlo stanove mestecko. Ak si aj Hlina dovedie svojich kamosov z Malaciek moze to tam byt celkom huste.
cece

Európa našla stratenú vesmírnu sondu a diskusia


Ide o ruskú sondu Phobos-Grunt, ktorá stratila kontakt s pozemnou kontrolou krátko po štarte. Veľká európska anténa s ňou obnovila kontakt.

...
Veľká európska anténa, to znie ako Centrální mozek lidstva...
loptosko
omyl priateľu
centrálny mozog ľudstva momentálne sídli v Grassalkovičovom paláci
Branislav Juraj
zase ti telefovoval cez google?
Ten náš mysliteľ......
alter01

Košický Aupark sa nezosúva, statik je v poriadku a diskusia


Ešte pred otvorením Auparku v Košiciach sa začali šíriť zaručene pravdivé informácie o praskajúcich oknách na budove, lebo sa vraj zosúva, ale aj o statikovi stavby. Ten mal údajne dokonca spáchať samovraždu. Investor Auparku všetky tieto informácie odmietol. Údajne samovraždiaci sa Statik Skyba sa o svojej samovražde dozvedel až od novinárov.

Fáma č. 3:
Aupark začína rotovať.
Čierny tesák
Aupark začne rotovať
nebadane, postupom času sa ale rotácia postupne zrýchli, až nakoniec ju bude možné vidieť voľným okom.
Ako absolútna svetová senzácia zažiari košický Aupark v svetle kamier a reflektorov a všetci znalci na svete si budú lámať hlavu nad neuveriteľnou rotáciou tejto pôvodne statickej budovy.
Medzičasom ale rotácia začne naberať na intenzite. Raz večer, zhruba o takých 15 rokov, začnú praskať podklady. V obchodoch sa už samozrejme v tom čase nebude dať nakupovať, pretože odstredivá sila rozhádže predmety kade - tade po dlážke a bude to tam vyzerať ako v mixéri.
Celkovo získa budova prívlastok "hroôzostrášná". Rotácia a s ňou spojené vzdušné víry budú držať lacný čínsky texti opuncovaný svetovými značkami neustále vo vzduchu, šály budú poletovať s jedného kúta budovy do druhého, rybky v obchode pre miláčikov, budú člapotať po dlážke a papagáj Ara skape na morskú chorobu.
Niekedy v tomto čase sa HB reavisu podarí budovu výhodne predať mestu. V tom čase už 4 násobný primátor Raši, za asistencie ministra kultúry Mojseja a prezidenta SR Patkolá, prestrihne 11.12.2026 pásku na budove a slávnostne ju daruje do užívania mestu Prešov, mestská časť Košice.
HB reavis si následne prekvapivo skúpi do otroctva obyvateľštvo Banskej Bystrice, čo vyvolá otázky o tom, kde na to skupina vzala.
O týždeň neskor požiada SR o príspevok z Eurovalu 17, ktorý nám Spojené štáty Europske zamietnu...

ale späť k budove.
O rok neskôr sa aupark definitívne oddelí od zeme a začne sa dalšie divadlo pôvabného nanebevstúpania košického Auparku.
Aby som to nezdržoval, zhruba o dalších 150 rokov neskôr sa ukáže, že v skutočnosti išlo o jednu z 120 145 686 1 21 678 436 681 lodí flotily Astara Sherana.
Podobne ako kedysi iný biblický superhrdina - NOE- aj Aštar chcel zo zeme zachovať každú jednu časť obyvateľstva.
Košický Aupark mal zo zeme zachrániť ku..y a znudených pracháčov. Bohužial, ako sa ukázala, pokazil sa kozmický turborotor a tak sa rotácia pretiahla s 15 sekund an 165 rokov.
Ku..y a pracháči medzitým pomreli.
Martin_Matho


bez listka ....
niekedy v lete som bol v pizzerii a nechtiac som vypočul rozhovor od vedlajsieho stola.traja pracovnici , ktori to stavali , sa medzi sebou bavili , ze po otvoreni tam uz nevkrocia, kvoli problemom so statikou, čosi sa im tam hybalo , posuvalo , a s pouzitymi materialmi - kde sa nedavali veci , ktore boli v projekte, ale investor chcel šetriť... tak neviem
judas2
*** Bez lístka sa ani vietor napohne :-)
Aj moja manželka si fčera "sadla", ba doslova sa "zosunula" , priamo na mňa ... Ale to len preto, lebo som dobrý "statik" :-)))
sused Záviš


"statik je v poriadku."
No pekný preklep
Júlia Varga Lorenzová
statik. ten statik. ujo statik. nem statik je v poriadku a budova ma dobra statik. :D
mirak


Na Stavebnej fakulte STU v Bratislave zas koluje fáma, že národná banka takisto klesla o niekoľko centimetrov a statik sa obesil na záchodoch na škole (ktorá je oproti banke)..... vážne by ma zaujímalo, kto tieto veci vymýšľa :D
trkota
...
nuž ale tam je to pravda, tam statik spáchal samovraždu, aj keď neviem síce či na záchode.
NBS mala problémy so statikou, musela sa spevňovať už počas výstavby.
}{===}{;;;;;;;;;;:>
ja som pocul, ze skocil z balkona... ale zevraj len z nejakeho druheho poschodia, takze si iba nohu zlomil ;)
ano, pi
Nie on sa najskor skusil otravit ale mu to nezaslapalo tak potom isiel na tie zachody obesit sa.Tam sa mu roztrhla snura a tak od zlosti vyskocil z okna (nie balkona) ale bol iba na druhom ako spravne pises a zlomil si iba nohu.
Ale ten projektant,ktory navrhol nasu stvrt (80te roky) ten sa obesil urcite:-)) Vtedy nebol ziadny web a tak to musi byt pravda!
spasiteľ
a ako ležal pod tým balkonom so zlomenou nohou, tak ho prešla sanitka.
to ale ešte stále prežil, lenže sanitka ho omylom zaviezla na pitevňu, kde čakalo 13 medikov na praktické cvičenia a kedže bol piatok trinásteho, tak to už bohužial nerozchodil a je teraz naložený v liehu v učebniach.
Z_-_Z

Dnes hráme: Ako Kaliňák telefonoval novinárke a diskusia


Zlatý fond.

Keď boli v Čechách zverejnené odposluchy futbalových funcionárov, ktorí sa korupčne bavili, vznikla úspešná séria "Ivánku, kamaráde...". Podobn8 nahrávka na smeč sa vyskytla aj na Slovensku - prepisy telefonátov redaktorky Pravdy a Roberta Kaliňáka.

Trnka a Graus vyrobili necenzurovanú scénickú miniatúru..

jeden novinarom diktuje a druhy ich odpocuva. ani jednemu akosi nejde do hlavy co urobili nespravne. a oba tabory si do krvy brania a ospravedlnuju tu svoju svinu. do toho v strede skrtenia a setrenia lekari zahlasia ze chcu platy ako nemci a prezident co nevie vykoktat dva suvisle slova zaradom dobre ze nevyhlasil stanne pravo. toto nieje stat ale kocurkovo.
orciku

ČSA má boeing v štýle 50. rokov, lietať bude z Bratislavy a diskusia


České aerolínie majú po novom vo flotile Boeing 737-500 vo farbách, ktoré využívali Československé aerolínie na konci 50. rokov minulého storočia. Nový náter boeingu vyzerá ako prvé prúdové lietadlo ČSA Tupolev Tu-104A, ktoré letelo na linke z Prahy do Moskvy 9. decembra 1957.

Prudove ??
Ja poznam len turbinove, vrtulove a este potom vetrone :-D
emzet
A
ja poznám a videl som lietať aj tryskáče, dvaskáče a skáče...:-)
sunmoon
Najlepšie sú tryskáče
s Peltonovou turbínou.
Hlava81
To je jasne, tu maju tie Miginy 29
zo Sliaca, Kaplanku maju Boeingi:))))))
Dragstar Classic

Prosím, pomôžte mojej dcérke! a diskusia


Napriek sugestívne depresívnemu názvu nie je článok Michala Wiezika o hľadaní peňazí na náročnú operáciu jeho dcéry. Ide o problém z hodiny slovenčiny. Úloha pre tretiakov znela takto:

Prečítaj dvojice slov. Použi ich vo vtipnej vete.

byť - bylina; býk - bývať; aby - dobytok


Jej riešenie bolo takéto:

Chcem byť bylina. Býk chce bývať v skrini. Chcem, aby dobytok nebol dobytok.

Na tretiačku naozaj celkom dobré. A čo na to diskutujúci? A čo na to pani učiteľka?

Náhodou:-)
To, že býk chce bývať v skrini, nie je vtipné?
Feďo
možno aj hej, ale až v kombinácii s nejakou bylinou :)
public_enema


Býk musel byť riadny dobytok aby býval medzi bylinou.
ankaza


presne nad touto ulohou som sa vcera rozculoval, ked som ju robil so synom. tu prvu vetu napisal presne tak isto ako tvoja dcera. druhu a tretiu som mu vymyslel ja, ale nepresli cez cenzuru...
gasparss


návrh
Na lúke môže byť bylina,
Len ak tam nebýva pažravý býk.
Bystro treba zmeniť vegánsku obyčaj
aby dobytok navštevoval iba bistro... :o))))))))))
Chrt


Skvelý článok,
ale diskutujúci sú strašne zošnurovaní pravidlami slovenčiny. Trochu internacionálneho rozletu...

"Ja byť bylina, tak ťažký bývať s býk pre ja, aby dobytok nie zožrať ja."
Vajkový Bubuš Chlebík

Prichádza hodina pravdy:

Nuž, aj ja som zvedavá
na verdikt pani učiteľky. Ale tiež si myslím, že Tvoja dcérka je šikula a celkom dobre si s úlohou poradila. A Tvoj článok je dobrý a mali by si ho prečítať aj Tí čo sú za tieto veci zodpovedné a tvoria knihy. Súhlasím s Tvojím článkom. K+
Pozdravujem a prajem príjemný večer. Dcérke držím palce, nech sa jej darí.:-)
marta novotna
vraj pani učiteľka úlohu ani nekontrolovala. :)
Michal Wiezik

Kremácia – normálna vec či neúcta k telu? a diskusia


Článok sa pozerá na kremáciu z pohľadu viery, presnejšie niektorých cirkví. Niektorým nevadí, ale pravoslávna cirkev je ostro proti.

Ja sa nechám spopolniť
zo srandy, bez vážneho dôvodu.
klíz
Ja sa necham vystrelit do vesmiru.
Don't hate me because I'm beautiful
ja sa tiez necham spololnit a z mojho popolu nech pod velkym tlakom urobia nejaky diamant alebo iny podobny suter.
lobsterman3
Aspoň ťa
budú mať príbuzní radi.
Bobo Dupľa - čistý blázon
ze? Ako rada ho bude mat familia na krku.:)
zena jak sa patri


Ja som učiteľ, ja dám telo študentom medicíny, nech sa majú na čom učiť ... naložia ma do liehu, pevne dúfam, a bude zo mňa učebná pomôcka ... učiteľ si ani nemôže želať krajší koniec :)
anton35267
Dúfam, že si
nakladanie do liehu poctivo trénuješ. :-)
Bobo Dupľa - čistý blázon
Samozrejme ... veď som učiteľ ... Ide o takzvanú predpitevnú starostlivosť o vnútornosti ... čo už sa študent naučí zo zdravej pečene? ale taká fajná, cirhotická ...
anton35267


RKC
nikdy nikoho neupálila. Po kolektívnom rozhodnutí, povedzme grémia profesorov teológie, vysokých cirkených hodnostárov v cirkevnom súde po relevantnom usvedčení a neodvolaní obvineného z nesprávnosti jeho herézy, odovzdala odsúdeného súdu svetskému. To bol príklad Jana Husa a Giordana Bruna a podobne. Podobné platilo i v nižších inšatciách povedzme mestských práv.Obvineného čarodeja či bosorku po vypočúvaní cirkevným súdom odovzadli do rúk svetskej moci k právu útrpnému a po neúspešnej tortúre svetský súd na základe cirkevných dôkazov obeť vydal katovi. Teda priamo obviňovať cikrkev z osobného upaľovania kde s radosťou tlieskajú exekúcii je historickým nezmyslom najmä ak obrodenci 19. storočí napísali všelijaké tie nezmysly ako Alois Jirásek a podobní faĺšovatelia dejín.
Vladimir54
Alibizmus najhrubšieho zrna.
Iktomi
jan hus
no jana husa neupalili aj koly prorokovaniu o konci sveta?
cyrio
Jána Husa neupálili, to bol prvý kozmonaut, ale zhorel pri štarte.
Kandeláber


prach si a na prach sa obratis
len dokazuje absolutnu neschopnost nabozentsiev pochopit realitu nasej existencie.. Dospely clovek je zo 60% voda. Cize ak berieme do uvahy vacsinovu latku nasho organizmu, plati "voda si a vyparis sa."
Milo Minderbinder
ked uz ideme do tych latok
tak potom uhlik dusik vodik oxid, a teda SA ROZLOZIME ... alebo ROZSTIEPIME? ;)
ale k+ za vtipnu poznamku :)
suptep
napálime pálenku...
abda gowa

Chceš byť kňaz? Nezmaturuješ a diskusia


O tom, aké to bolo byť veriacim v Československu pred nežnou revolúciou.

S tymi babkami v kostoloch
v BA je to hovadina. Cely zivot chodim do "kapkov" a pred revoluciou tam bolo castokrat ovela viac ludi najma mladych ako teraz...
commandcom
tak si mozno pamätas aj jedno
historicke pozehnanie:
a teraz Vam dam pozehnanie, aj tym, ktori su tu sluzobne...
;-)
moricko_s_dezinkom
Úprimne povedané, v tejto chvíli ma domáca aj zahraničná situácia utvrdzujú v názore, že dobre už bolo. Čo sa dá robiť... želám teda aspoň príjemné prežitie decembra, sviatkov a úspešný štart do nového roka, keď na to príde.* (záverečná poznámka pod čiarou) - Myslíte, že by sa oplatilo aplikovať rekurziu a spraviť výber z diskusií k výberom z diskusií, následne diskusiu k výberu z diskusií k výberom z diskusií a prípadne niečo ešte viacúrovňovejšie? Ja myslím, že nie. Ako hovorí klasik (konkrétne Reg), nebudem to rozmazávať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?