Konštruktívna opozičná

Autor: Juraj Lörinc | 15.2.2013 o 17:17 | (upravené 15.2.2013 o 17:44) Karma článku: 6,30 | Prečítané:  588x

Stalo sa, že som pri jednom nočnom čítaní po dlhom čase mal ako pozadie pustený prenos zo slovenského parlamentu. To, čo som úchytkom videl a počul, sa mi spojilo so správami za posledný rok. Výsledkom bol živý obraz.

Rok 2013. Slovenský opozičný poslanec raňajkuje so svojou ženou, chvíle pohody pred náročným dňom. Konverzácia manželov po rokoch je oživená otázkou manželky, ktorá sa ináč o politiku moc nezaujíma (veď ju nepriamo živí, tak prečo by sa o ňu zaujímala?).

"Čo ťa dnes čaká? Idete vysvetľovať ľuďom, čo je na politike vlády zlé a ako by sa to malo robiť správne?"

"Ale kdeže, to by nebola konštruktívna opozičná politika."

"Hmm, a tá spočíva v čom?"

"Predsa v organizovaní zbytočných mimoriadnych schôdzí parlamentu, ktoré ani nezačnú, predkladaní poslaneckých návrhov zákonov a pozmeňovacích návrhov, ktoré vládna strana aj tak zmetie, a v sporoch o to, kto je pravicovejší, kto je dôležitejší, kto môže za pád našej vlády, kto s kým kradol, kto čo komu prezradil a kto s kým hlasoval, keď nemal, a v beznádejnom odvolávaní členov vlády."

"Aha. No vidíš, mužíček môj, ja tomu vôbec nerozumiem, ale to nevadí."

Naklaďme si otázku. Kto tomu rozumie? Neviem, ani ja tomu mrhaniu časom a energiou nerozumiem. Na rozdiel od ženy z obrazu mi to vadí.Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?