Hra o trůny (kniha)

Autor: Juraj Lörinc | 19.12.2013 o 23:15 | Karma článku: 1,56 | Prečítané:  992x

Dosť dlhý čas sa mi darilo úspešne hru o tróny ignorovať. Nie zámerne, ostatne zámerne neignorujem žiaden z popularných umeleckých fenoménov, len mi to tak nejak dosť často vychádza. Domnieval som sa, že keď je to hra o tróny, bude to asi nejaká počítačová hra. Sancta simplicitas...

Neskôr som pochopil, že ide o nejaký fakt dobrý televízny seriál. Potom sa ku mne donieslo, že je to dokonca fantasy seriál. No, škoda, že som nezachytil začiatok, vravel som si, už to nebudem naháňať.

Ale nebol všetkým dňom koniec. V knižnici mi do očí padla hrubá kniha. Autor George R. R. Martin, názov zväzku Hra o trůny. Okamžite som ju bral, napriek tomu, že má viac ako 800 strán. Práve mi hrozili dlhé večery na hotelových izbách, tak prečo by som si ich neskrátil.

Tak sa aj stalo. Okrem večerov som jej venoval aj útržky rán, k tomu sa pridalo pár víkendových seáns. Výsledkom bolo, že som celý román prečítal rýchlejšie, než som očakával. U dobrej fantastiky to tak býva. Nemôžem sa jej nabažiť a tak ju chrúmem a chrúmem, až kým ju celú nezožeriem.

Rozprávať dej Hry o tróny by bolo pravdepodobne z veľkej časti zbytočným mrhaním času. Zarytí fantasisti s najväčšou pravdepodobnosťou vedia veľmi dobre, o čo ide, veď do vlaku Hry o tróny naskakovali dávno predo mnou.A kto fantasy nemusí, by čítanie tohto žánru asi nemal odpáliť osemstostranovým kusom, nech je akokoľvek kvalitný.

Zoberte teda tento zápis ako moju poctu autorovi a záznam o tom, že si časom rozhodne musím zabezpečiť aj ďalšie diely ságy. Lebo komu česť, tomu česť, pastierovi trúba.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Potrebujete doklad o očkovaní? Na štát nečakajte

Ako je na tom potvrdenie o očkovaní?


Už ste čítali?