Dovolenka na začiatku

Autor: Juraj Lörinc | 7.8.2006 o 21:21 | Karma článku: 4,92 | Prečítané:  1822x

Ťažká vlna kritiky sa zniesla na nového ministra spravodlivosti, keď krátko po svojom vymenovaní zdvihol kotvy zo Slovenska a šiel na dovolenku k moru. Na našom blogu rovnako ako v iných médiách. Dnes si v TV novinách na Markíze zobrali na paškál všetkých ministrov a odhalili národu, že väčšina ministrov už šla či ide na dovolenku tiež, stále relatívne nedávno po vymenovaní.

Diskusia ku Karolovmu článku obsahuje nielen kritiku, ale aj mnohé argumenty v prospech ministrov. Čo myslíte, ktorý z nasledovných scenárov je pravdepodobnejší?

Scenár č. 1
F: Čo by si povedal na miesto ministra spravodlivosti?
H: Ale áno, prečo nie, aj keď mám zopár podmienok.
F: OK. Aké?
... (riešia podmienky) ...
H: No a ešte niečo. Mám už kúpenú dovolenku, aj s rodinou ideme k moru v takom a takom termíne. Je to problém?
F: Hm, nie je to práve ideálne, bolo by treba pripraviť programové vyhlásenie, novinári budú isto kritizovať... no ale záleží mi Tebe, tak snáď by sa dalo.
H: Pozri sa, veď v dnešnej dobe nie je problém, aby som denne bol v spojení s ľuďmi a tie najpálčivejšie problémy riešil, nie sú tam úplní neschopáci...
F: OK.

Scenár č. 2
F: To nie je možné, ten H si odíde na dovolenku, mne ani slovo nepovie a teraz si to vypijeme.

Mojím favoritom je scenár č. 1.

Už som myslel, že to nechám plávať, ale dnešná reportáž ma presvedčila, že téma nespí. Čo ľudí najviac štve na týchto ministerských dovolenkách?

Ako to vidím ja, pravdepodobne fakt, že niekto ide na dovolenku, aj keď je na svojom mieste aj s cestou týždeň. Čiže niečo, o čom sa drvivej väčšine pracujúcich môže len snívať. Zákonník práce je zákonník práce, podľa neho zväčša fičíme. Ale ak sa nemýlim, nič nebráni našim zamestnávateľom, aby nás pustili oddychovať aj hneď, keď sa s nimi tak dohodneme. Pravda, takú dobrú vyjednávaciu pozíciu má málokto.

Feynman ju onehdy mal. Preťahovali sa oňho dve zo špičkových amerických univerzít, Cornell a Caltech. Na Cornelli už nejaký čas pôsobil, ale mal už plné zuby zím. Ponuka Caltechu na zmenu bola dobrá, ale Cornell okamžite zareagoval a ponúkol viac. Caltech flekoval a Cornell pridal. Dilemu rozsekla až dovolenka. Feynmanovi sa na Cornelli blížil sabatový rok (celoročné platené voľno), nuž Caltech mu ponúkol voľno celý prvý rok pôsobnosti.

Oproti tomu je Harabinova dovolenka nič.

OK, OK, prirovnanie pokrivkáva, ale až budete zatínať päste, skúste sa nad vecou zamyslieť aj z takejto perspektívy.

(písané 7. augusta 2006)
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kollár ležal na špeciálnom oddelení. Nemal prijímať návštevy ani nahrávať videá

O tom, že počas hospitalizácie vystúpil v televízii, nemocnica nevedela.


Už ste čítali?